2023-ban folytatódtak a szervátültetetteknek és a donorcsaládtagoknak meghirdetett csoportfoglalkozásink. Új tagokkal bővültünk, sőt az egyiküktől különleges ajándékot is kaptunk. Egy olyan gyertyát, amit direkt nekünk készíttetett. A sajátomat egyelőre nem gyújtottam meg, hanem időnként kézbe veszem és megcsodálom. Hálásan köszönöm és köszönjük!

A februári alkalmunk után az jutott az eszembe, hogy itt lenne az ideje a működésünket átgondolni, esetleg a horizontunkat „tágítani”, előtte azonban egy szabályzatban az értékeinket rögzíteni. Ebben egy pszichoterápiás szupervízió is megerősített.

Az alábbi pontokban fogalmaztam meg a „normákat” és egyben a jövőnket is. Bízom benne, hogy így minden leendő új tagunk biztonságot, megnyugvást és bátorságot lel a szabályzat által, ahogyan ez a jelen „csapatunkat” szintén tudja segíteni.

Donorcsaládok, szervátültetettek és hozzátartozók egymásért – csoportszabályok:

  • Az alkalmainkba előzetes kapcsolatfelvétel és elbeszélgetés után lehet bekapcsolódni.
  • Csoportfoglalkozásaink célja egymás és önmagunk megsegítése. Mind a két hozzáállás egyaránt fontos.
  • A titoktartás mindenkire vonatkozik. Ami a csoportban bizalmasan elhangzik, az ott is marad. Ez mindenre vonatkozik, nem csak a magától értetődő privát dolgokra.
  • Egy donorcsaládtagot megillet a tisztelet, az elfogadás és az együttérzés, különösen a gyásza, valamint a sokszoros vesztesége miatt.
  • Egy szervátültetett személyt megillet a tisztelet, az elfogadás és az együttérzés, különösen az egészségével kapcsolatos küzdelmei, valamint az orvosi beavatkozások miatt.
  • Egy hozzátartozót megillet a tisztelet, az elfogadás és az együttérzés, különösen a lelki küzdelmei, valamint az élethelyzete miatt.
  • A transzplantációra ítéletmentesen, elfogadóan és az orvostudomány adományaként tekintünk.
  • Csoportfoglalkozásaink során mindenki olyan mélységben hozza be életének a történeteit, ahogyan azt az “itt és most”-ban szeretné.
  • A csoport akkor a leghatékonyabb, ha valamilyen módon mindenki részt tud benne venni. Az agresszió kizáró ok, a kedvesség és az őszinteség üdvözölt.
  • A csoportvezető feladata a keretek és célok megtartása, a csoporton belüli kapcsolatok támogatása, az igényekre való odafigyelés, a transzparens vezetés és a nyílt kommunikáció.
  • A csoportba donorcsaládtagok, szervátültetettek és hozzátartozókon kívül csak olyanok csatlakozhatnak, akiknek a jelenléte szakmai szempontból indokolható pl. orvos, pszichológus.
  • Együttléteink karitatív alapon, ingyenesen látogathatók.
  • Csoportunk demokratikusan működik, fontosabb kérdésekben közösen dönt.
  • Csoportunk nyitott, támogató és együttműködést kereső minden olyan egyesület, szervezet és program irányába, amely a tagjaink jólétét hivatottak szolgálni.

Aki szeretne érintettként közénk csatlakozni (személyesen vagy Zoom-on keresztül online), annak először egy emailt szükséges írnia (a telefonszáma megadásával). Akár irányomba is megteheti ezt – office@drdomjan.hu – vagy Csikósné Irmát hívhatja fel telefonon (a képen szerepel).

Első lépésként ajánlom a blogbejegyzések elolvasását és a lehetőségek függvényében az emlékhely meglátogatását, majd szeretettel várjuk a jelentkezését. A havonta megrendezésre kerülő aktuális eseményünkről itt tud a Facebookon tájékozódni, illetve felkeresheti a Szervdonor Családokért Alapítvány Facebook oldalát, ahogyan a csoportunk Facebook oldalát is.

A csoportunkról pszichológusi podcast (hanganyag) készült – Bennetek él a szeretetünk -, amely ingyenesen elérhető a következő csatornákon: Apple Podcasts (Iphone, MacBook), Spotify.

Várunk szeretettel!

😊

pszichoterapeuta szakorvos
pszichológus, családterapeuta,
mindfulness oktató
Minden link, app, esemény és pszichológusi podcast egy helyen:

https://linktr.ee/drdomjan

Rövid videó a csoportunkról itt és a szervadományozásról pedig itt nézhető meg.

Ehhez a témához kapcsolódóan a korábbi bejegyzéseket is ajánlom:

Ismert szervdonorok emlékhelye:

Kiskunfélegyháza, Alsótemető, Ravatalozó – Molnár Béla utca 

(Minden kép forrása: saját)